Výchovný poradce pro 5. -9. ročník

Výchovný poradce pro 5. – 9. ročník

Ing. Jana Michlová

Konzultace po předchozí domluvě ve středu.

Email: michlova@zsrevnice.cz

Vzdělání

Studium výchovného poradenství – FF UK Praha

Kurzy:

Pedagog, vých. poradce a kariérní poradenství

Kariérové vzdělávání pro školy-praxe a skupinové kariér poradenství

Komplexní práce s třídním kolektivem

Tvorba a využití IVP

Jak vzbudit zájem žáka o učení

Činnost výchovného poradce na 2. stupni

Činnost výchovného poradce na 2. stupni je zaměřena na:

– poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

– sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření

– podporu vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami

– spolupráci školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními (PPP, školní psycholog, metodik prevence)

V rámci kariérového poradenství probíhá:

– individuální šetření k volbě povolání a individuální poradenství v této oblasti (ve spolupráci s třídním učitelem)

– příprava a tisk přihlášek na SŠ

– poradenství v případě odvolání proti nepřijetí žáků na SŠ

– poradenství zákonným zástupcům s ohledem na očekávání a předpoklady žáků (ve spolupráci s třídním učitelem)

Kariérové poradenství spojující vzdělávací, informační a poradenskou podporu k vhodné volbě vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění.

Více praktických informací zjistíme v sekcích:

Kariérové poradenství

Přijímací řízení na SŠ