Aktivity projektu/Project activities

ERASMUS+/Active Teenagers/pro žáky 7. a 8. tříd, podrobnosti naleznete zde

 

Ve dnech 11. 9., 18.9. a 2.10. 2023 proběhnou první schůzky ERASMUS klubu vždy ve 14:10 v učebně D3. Všichni žáci 7. – 9. tříd , kterých se to týká byli informováni a jsou srdečně zváni k aktivní účasti na schůzkách. Prosíme o potvrzení účasti žáků před konáním schůzky na krickova@zsrevnice.cz nebo přes whatsapp.

Shrneme si dojmy a nové informace z nastavené mezinárodní spolupráce a společně připravíme výstavu mapující výstupy našeho projektu „Aktivní náctiletí“ – především fotografie z projektových týdnů v Turecku a Česku v minulém školním roce. Výstava proběhne od 9. do 20. října 2023 v rámci ERASMUS DAYS 2023 ve třetím patře budovy naší školy ve Školní ulici. Aktuálně domlouváme i jeden den s největší pravděpodobností od 17:00 do 18:00 v týdnu od 16.- 20 října 2023 tak, aby byla výstava přístupná i rodičům!!

Těšíme se na vás!!! Mgr. Dariana Kričková, koordinátorka mezinárodní spolupráce ZŠ Řevnice

Blahopřejeme vybraným žákům, kteří v rámci projektu “Aktivní náctiletí” programu ERASMUS+ pojedou na projektový vzdělávací týden do Itálie v následujícím školním roce 2023/2024.

ZŠ Řevnice vyhlašuje výběrové řízení pro zájemce, kteří se chtějí účastnit projektového týdnena Sicílii v Itálii od 8. do 14. října 2023 informace zde

 

Online schůzka žáků a pedagogů v rámci projektu “Aktivní náctiletí” v rámci programu ERASMUS+

Dne 30. března 2023 proběhlo první online setkání žáků ZŠ Řevnice s pedagogy a žáky z partnerských škol ze Švédska, Turecka a Itálie. Naši žáci měli možnost se přestavit v angličtině a poprvé se tak seznámili se zahraničními kamarády, které budou doma hostit v průběhu chystaného projektového týdne od 23. do 29. dubna u nás v Řevnicích. Hosté ze zahraničních škol byli rovněž seznámeni s chystaným programem během jejich týdenní návštěvy. Naši žáci se těší, že si vylepší svoji jazykovou dovednost a překonají obavy komunikovat s nimi pouze v angličtině po celý týden. Než přijedou k nám budou komunikovat se svým protějškem ze zahraničí prostřednictvím elektronické pošty a sociálních sítí, aby se ještě lépe seznámili. Fotky

Zapsala: Mgr. Dariana Kričková, koordinátorka mezinárodní spolupráce

 

Milí rodiče, milí žáci,

naše škola se účastní mezinárodního projektu “Aktivní náctiletí” v programu Erasmus+. Několik našich žáků se v rámci tohoto programu aktivně účastnilo studijně vzdělávacího pobytu organizovaného naší partnerskou školou v Turecku.
V termínu 23. 4. – 29. 4. 2023 hostí naše škola žáky a učitele z Turecka, Švédska a Itálie. Celkem nás navštíví 11 žáků a žákyň, pro které bychom potřebovali zajistit ubytování v hostitelské rodině. Žáci, kteří se programu zúčastní, budou mít jedinečnou příležitost navázat mezinárodní přátelství a procvičit komunikaci v angličtině (zároveň by bylo vhodné, aby se anglicky dorozuměl také některý z dospělých členů rodiny). Tito žáci se v daném termínu budou účastnit také společného programu (kultura, památky, workshop).
Zároveň bych ráda pozvala žáky 7. a 8. ročníků k účasti na činnosti Erasmus klubu, kde probíhá mezinárodní komunikace v angličtině s účastníky z partnerských zemí a příprava na společná setkání.
V příštím školním roce jsou v plánu výjezdy žáků do Itálie (říjen) a Švédska (květen-červen 2024).
Máte-li zájem nabídnout ubytování některému ze zahraničních žáků (věk 12 – 15 let), dejte, prosím, vědět do 27. 2. e-mailem na pelcova@zsrevnice.cz. Setkání žáků, jejichž rodiny nabídnou ubytování, proběhne v pondělí 6. 3. ve 14:10 v učebně D3 (v případě potřeby uvolníme z výuky), později proběhne také informační schůzka pro rodiče. Těšíme se na spolupráci s Vámi!

Milí rodiče, milí žáci,

odkazuji se pro některé na e-mail paní učitelky Pelcové, která nabízela účast na projektu, jehož je naše škola od tohoto školního roku aktivním partnerem. Dovoluji si obrátit se na Vás znovu s důvěrou o zvážení nabídnutí ubytování pro naše zahraniční hosty (žáky 7.- 9. tříd) vzhledem k vznesené prosbě ze strany naší turecké partnerské školy se zájmem vyslat do Řevnic více žáků, než původně plánovali.

ZŠ Řevnice se účastní tohoto mezinárodního projektu „Aktivní náctiletí“ v programu Erasmus+ financovaného z prostředků EU. V listopadu 2022 se několik našich žáků v doprovodu dvou pedagogů v rámci tohoto programu aktivně účastnilo studijně vzdělávacího pobytu organizovaného naší partnerskou školou v Turecku.

V termínu 23. 4. – 29. 4. 2023 hostí naše škola žáky a učitele z Turecka, Švédska a Itálie. Celkem nás plánuje navštívit 13 žáků a žákyň, pro které bychom potřebovali zajistit ubytování v hostitelských rodinách (rodinách našich žáků). Žáci, kteří se programu zúčastní, budou mít jedinečnou příležitost navázat mezinárodní přátelství a procvičit komunikaci v angličtině (zároveň by bylo vhodné, aby se anglicky dorozuměl také některý z dospělých členů rodiny, avšak to není zásadní podmínkou). Tito žáci se v daném termínu budou účastnit také společného programu (představení naší školy, města, země, kultury, navštívíme společně některé památky, divadelní hudební představení či účast na hudebním workshopu).

Zároveň bych ráda pozvala žáky 7. a 8. ročníků k účasti na činnosti Erasmus klubu, kde probíhá mezinárodní komunikace v angličtině s účastníky z partnerských zemí a příprava na společná setkání.

V příštím školním roce jsou v plánu výjezdy žáků do Itálie (2. týden v říjnu) a Švédska (květen-červen 2024).

Máte-li zájem nabídnout ubytování některému ze zahraničních žáků (věk 12 – 15 let), dejte mi, prosím, vědět co nejdřívě nejlépe do 5. března 2023.

Setkání žáků, kteří nabídnou ubytování, proběhne v pondělí 6. 3. ve 14:10 v učebně D3 (v případě potřeby uvolníme z výuky), později proběhne také informační schůzka pro rodiče.

Tito žáci, jejichž rodiny nabídnou ubytování, budou mít značné zvýhodnění v rámci výběrového řízení pro zájemce naší školy (květen 2023) se aktivně účastnit vzdělávací pobytu na Sicílii či ve Švédsku (2. pololetí 2024) taktéž s ubytováním v hostitelských rodinách. Jako poděkování za nabídnuté ubytování Vás rádi pozveme na závěrečnou slavnostní večeři v pátek dne 28. dubna 2023.

Více o projektu a partnerských školách naleznete na https://www.zsrevnice.cz/erasmus/

S úctou a poděkováním za spolupráci

Mgr. Dariana Kričková, koordinátorka mezinárodní spolupráce v rámci programu Erasmus+  ZŠ Řevnice.