Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky 2024-25, info zde

Termíny 2024/2025 zde

Změny v přijímacím řízení pro obory s talentovou zkouškou

– Od školního roku 2024/2025 dochází ke sjednocení všech termínů přijímacího řízení pro obory s talentovou zkouškou i bez talentové zkoušky.

– Ředitelé škol musí do 31. ledna 2025 zveřejnit kritéria přijímacího řízení, jehož součástí bude i obsah a forma talentové zkoušky. Mohou také stanovit hranici úspěšnosti u talentové zkoušky nebo u všech částí přijímacího řízení.

– Pro všechny obory je stejné datum podání přihlášek, které je do 20. února 2025, až po tomto datu se budou konat talentové zkoušky.

– Výsledek přijímacího řízení i talentové zkoušky včetně informace o (ne)přijetí do oborů s talentovou zkouškou i bez talentové zkoušky se dozvíte najednou cca v polovině května (přesné datum zatím nebylo stanoveno).

Přihlášky na školy s talentovou zkouškou 2025

Přihlášky je i nadále možné podávat třemi způsoby a podávají se, jak už jsme zmínili výše, do 20. února 2025. Maximálně můžete podat přihlášky na pět škol, přičemž kombinujete maturitní, výuční i obory s talentovou zkouškou.

Z těchto max. pěti škol v přihlášce mohou být nejvýše dvě do oborů vzdělání s talentovou zkouškou a nejvýše tři do ostatních oborů vzdělání. Všechny obory v přihlášce musíte seřadit sestupně do žebříčku v pořadí, v jakém na ně chcete nastoupit. Na první místo tedy patří škola, kam se chcete dostat nejvíce.