Archív

Zpráva z výletu do Toulcova Dvora

Naše třída 4. C vyrazila dne 21. 2. 2020 na výlet do Toulcova Dvora. Jeli jsme celá třída. Sešli jsme se před školou v 7:50 hodin. Cestovali jsme vlakem do Prahy, kde jsme přestoupili na autobus. Když jsme dorazili do Toulcova Dvora, šli jsme nejprve dovnitř. Tam jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě krav. Mohli jsme si prohlédnout lebku a skořápky rohů krav. Vyzkoušeli jsme si dojení na umělém vemeni.
Následovala prohlídka chléva a venkovního výběhu. Cestou do chléva jsme viděli husy, kachny, slepice, kohouta a hedvábničku. Ve chlévě jsme se dozvěděli, že sláma se používa jako podestýlka a seno jako krmivo. Před chlévem nám také ukázali stroj na dojení krav. Ve venkovním výběhu byly tři krávy- Jitka, Jahoda a Matylda?. Paní průvodkyně nás překvapila, když vyndala z batohu suchý chleba a dala ho krávě Jitce. Jitka na nás vyplázla dlouhý jazyk.
Po procházce venku jsme se vrátili zpět dovnitř a dali si svačinu. Po svačině jsme ve skupinách vyráběli sýry a máslo. Na máslo jsme použili smetanu, se kterou jsme třepali v uzavřené lahvičce. Po chvíli se z ní stala hrudka másla. Při výrobě sýra jsme ho museli nechat odkapat, a tak jsme stihli vyluštit i kvíz.
Čas nám rychle utekl a po asi tří hodinové návštěvě jsme se vydali zpět do Řevnic. Byl to moc hezký výlet. FOTKY
Jarmila Mutlová, 4.C