Zájezd do Brightonu

4. den

Dnešní den jsme zahájili nákupy suvenýrů a sladkostí na pěší zóně v Brightonu. Potom následovala prohlídka snad nejznámější památky města – Royal Pavilionu. Tento palác si nechal postavit král Jiří v indickém stylu s čínskými interiéry. Měla jsem velikou radost, že starší žáci rozuměli výkladu elektronického průvodce a pouze se ujišťovali, zda pochopili detaily. Od paláce jsme zamířili do muzea historických hraček s množstvím vláčků, autíček i plyšových medvědů. Odpoledne jsme zakončili poslední výukou v jazykové škole a předáním certifikátů.
Zítra nás čeká brzké vstávání a cesta do Londýna. Svezeme se na vyhlídkovém kole London Eye a prohlédneme si další významné památky.

3. den

Dnes jsme vyrazili na jih Anglie do přístavního města Porthmouth. V docích zde kotví množství historických i moderních lodí, které je možné si prohlédnout. My jsme navštívili loď HMS Warrior z roku 1860 a viděli jsme též loď HMS Victory, se kterou zvítězil admirál Nelson v bitvě u Traffalgaru. Největším zážitkem pro všechny byl asi výstup na Spinnaker Tower, 170 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Protože byla dobrá viditelnost, dohlédli jsme až na ostrov Whight.

Odpoledne opět proběhla výuka ve škole, na kterou se některé děti vysloveně těšily.

2. den

V úterý jsme se vydali na výlet na útesy Seven Sisters a Beachy Head.  Byla trochu mlha, foukal silný vítr, ale nepršelo. Příroda v Anglii je jiná než naše, samé louky a místy trochu bažina. Při procházce na pláži si děti nasbíraly kusy křídy a vyfotily krásný maják. Odpoledne jsme prožili v jazykové škole s výborným učitelem Maxem a večer se přesunuli opět na odpočinek do rodin. Mluvila jsem se všemi rodiči z rodin, jsou velmi přátelští, usměvaví, a většinou mají děti ve stejném věku.

1. den

Dnes ráno dorazili žáci s paní učitelkou Pelcovou  v pořádku do Brightonu. Cesta byla v pohodě, vlny při jízdě trajektem jen trochu a nyní už děti dovádí na pláži. Páni řidiči jsou prý výborní a velmi ochotní.

Ráno jsme se prošli po pláži, potom jsme si prohlédli centrum Brightonu. Velikým zážitkem bylo pro všechny SeaLife muzeum, kde bylo možné sáhnout si mořskou sasanku a hvězdici, prohlédnout si množství mořských živočichů a projít se tunelem se žraloky a rejnoky nad hlavou. Podívali jsme se také na známé zábavní molo Brighton Pear a prohlídku města zakončili krmením veverek v parku a ubytováním v rodinách.