Archív

Třeťáci zažili masopustní obchůzku

Žáci třetího ročníku se vydali po Řevnicích v masopustních maškarách

Stejně tak jako v loňském roce převzali třeťáci ze ZŠ v Řevnicích od paní zástupkyně Lucie Adamcové Kneidlové masopustní právo a tím svolení k masopustní obchůzce. Ovšem před tím musely maškary mnohé slíbit. „Čtení, psaní, počítání doplníme další den. Kdo se nechce s námi bavit, ten musí jít z kola ven,“ sdělovali Filip s Martinem a už se těšili na další obchůzku. Žáci měli pro řevnické sousedy připravené pásmo písní a tanců se zimní a masopustní tématikou. V hostitelských rodinách jistě nikoho nepřekvapilo, že se v tanci spolu potkali kovář s kostlivcem, beruška s kočkou nebo třeba hezká babička s Chesterem z počítačové hry. V rodinách Coubalových, Semerádových, Peškových a Schusových na děti čekalo výborné domácí občerstvení. Hospodyně a hospodáři připravili dobroty podle osvědčených domácích receptur. Spořádat všechny ty koblihy, muffiny, buchty, koláče bylo takřka nemožné. Zkrátka jsme se zpět do školy téměř dokutáleli. A světe div se, ve školní jídelně na nás čekal k obědu nášup buchet. Tedy jen na ty, kteří si objednali jedničku! Masopust se nám zase vydařil a můžeme se začít postit- až do Velikonoc. Za bohaté pohoštění hostitelským rodinám moc děkujeme!

FOTKY