Setkání s panem Ing. Františkem Šedivým

Dne 18.5. jsme měli možnost setkat se s výjimečnou osobností, panem Ing. Františkem Šedivým, místopředsedou Konfederace politických vězňů, předsedou Klubu Dr. Milady Horákové, členem mezinárodního sdružení spisovatelů  Pen club, nositelem Řádu T.G. Masaryka a čestným občanem města Řevnice. Dozvěděli jsme se o jeho školních letech a studiu na reálce během protektorátu Čechy a  Morava  a o jeho statečném odboji proti totalitnímu režimu , který násilně převzal moc v únoru 1948. Za tuto činnost byl pan Fr. Šedivý odsouzen na 12 let těžkého vězení. Byl vězněn na Mírově, pracoval v uranových dolech v Jáchymově a  dále v  Bytízi a Vojně v Příbrami. Jsem rádi, že jsme mohli osobně poznat člověka, který se nebál říct nahlas své názory v době, kdy za ně byli lidé posíláni na smrt. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat za zajímavé a poučné vyprávění , které je velmi aktuální i v současné době.

Žáci  IX.B