Řevnice před sto lety

Ve třídě 3.B jsme začátkem října uspořádali setkání s pamětníkem, dr. Jindřichem Königem, který je členem letopisecké komise a napsal několik knih o historii našeho města. Přinesl nám ukázat svoji poslední knihu „Řevnice v roce 1918“.

Vyprávěli jsme si o historii Řevnic, prohlíželi staré fotografie. Velmi se nám líbilo, jak vypadalo náměstí na kresbě Ing. Weisse, kterou nakreslil jako malý. Taky nás zaujal příběh o „první letecké poště“ a nevšední žádosti o ruku, která se snesla z nebe spolu s kyticí, o založení školy s asistencí policie. Děti si připravily otázky, a tak se dozvídaly i to, jak si hrály a čím se bavily děti, když nebyly mobily a počítače. Samuel chtěl vědět, zda tu hasiči byli již před sto lety, Elišku zajímalo založení Lesního divadla, Julii zase jak se v Berounce dřív učily děti plavat a kolik tu bylo plováren.

Beseda se moc vydařila, děti potom nadšeně vyprávěly doma rodičům, co si zapamatovaly. Některé si psaly zápis již během vyprávění a někdo zase maloval. Následně jsme pracovali také s uvedenou brožurou a obrázky i poznámky si udělali všichni. Jsme moc vděční panu Königovi, že si na nás udělal čas a vyprávěl nám a také, že sbírá materiál o událostech v našem městě, a tak ho uchoval pro nás i další generace.

Fotografie z besedy zde