Prosincové ohlédnutí

Máme započatý nový rok a každý z nás už je zase ve starých kolejích svých povinností. Ale zkusme se ještě na chvíli pozastavit, zavřít oči a zavzpomínat na vánoční atmosféru, kdy v našich domovech voněla vanilka a skořice, linuly se tóny koled a všude kolem převládal shon kolem vánočních příprav.

I my ve školní družině jsme měli plné ruce práce. Dne 3.12. proběhlo ,,Vánoční tvoření“, kterého se mohli účastnit i rodiče. Během tohoto odpoledne jsme si povídali o zvycích Adventu a zhotovili si drobné dárečky nejen na vánoční trhy, ale především pro své nejbližší pod stromeček. Společně jsme se snažili vyzdobit prostory družiny, školy i jídelny, abychom to měli ve svém okolí hezké a útulné.

Neměla bych zapomenout na ,,Čertí rej“, kde si děti mohly zaskotačit v rytmu hudby a samozřejmě nechyběly soutěže. Jaké? Tak například: ,,Tanec s vidlemi“, ,,Čertík hledá anděla“, nebo ,,Hod bramborou do pekelného koše“. Děti si to hezky užily a na závěr odpoledne mlsaly andělské cukroví.

K Vánocům patří i sníh. Sice nám v době adventní na chvíli napadl a my se radovali, že půjdeme na zahradu sáňkovat a bobovat, ale než jsme se nadáli, bylo po sněhu i radosti.

Zbýval jen malý krůček k Vánocům a ve škole se chystaly přípravy na  ,,Vánoční trhy“, které se konaly 19.12. ve školní jídelně, kde i družina měla své zastoupení. Pestrá nabídka drobných výrobků s vánoční tématikou počínaje od andílků, zdobených oříšků, přáníček až po vlastnoručně pečeného cukroví oslovila nejen děti, ale i rodiče.  Návštěvnost byla opravdu hojná a celá akce se vydařila.

Teď nastal čas oči otevřít a dívat se dopředu, co nás čeká a na co se můžeme těšit.

Máme rok 2019 a celý tým školní družiny přeje hodně štěstí v tomto roce! Fotky naleznete zde

Bohdana Lacinová