Archív

PŘEDVÁNOČNÍ ČAS V 1. C

To nám ten čas ve škole rychle plyne. Na začátku školního roku jsme se v novém prostředí úplně všichni rozkoukávali a teď již umíme plno písmenek psát, čteme si v krásném Slabikáři, máme moc rádi matematiku, malujeme, tvoříme a zpíváme. Jsme moc rádi, že se Vám na školních vánočních trzích naše výrobky líbily. Kdybyste chtěli, tak se můžete podívat na fotografie, na kterých uvidíte, jak jsme pod odborným vedením paní Šídové, to je maminka naší Amálky, tvořili z hlíny. Šlo nám to hladce. Vypadalo to, že paní Šídová budete muset přivézt ještě valník hlíny, jakou jsme měli spotřebu. Prima bylo zdobení vypálených výrobků korálky. Co nás tedy ještě hodně baví, to je broušení. Pan Zdeněk Klimt pro nás vyřezal dřevěné anděly, ptáčky a zvonečky a my jsme v krásné venkovní třídě brousili celé dvě hodiny. Ozdobičky jsme pak pomalovali a pan Klimt nám je nalakoval. No a teď už je máte skoro všechny pro radost Vy. Skoro všechny píšeme pro to, že některé jsme donesli do domu s pečovatelskou službou a také jsme k tomu zpívali. To nás tedy moc těšilo. Sklidili jsme za to pochvalu a dobroty. Teď už se moc těšíme na Vánoce a nemůžeme se vůbec dočkat. Ty na výletě v Příbrami se nám moc líbily. Vánoce jsou opravdu moc krásné. Voní, svítí a hřejí. Přejeme Vám, ať je takové máte a připojujeme naše přání:

– aby se všichni měli rádi, aby byli hodní a neubližovali si

– aby maminka uměla bruslit

– aby si nikdo na světě neubližoval, aby byli zvířata zdraví, a moc mě to baví ve škole

– aby měly všechny děti přání

– přeju chudým lidem, kteří nemají rodiče a jsou sami a nemají jídlo, aby mohli prožít krásu, třeba krásnou zahradu

– aby se lidi neprali

– aby byli všichni spolu a užili si to, třeba ohňostroj a ve skleničce na víno, aby měli šampus

– aby byli všichni zdraví a hráli autohry

– zdraví zvířátkům

– já si přeju plno veverek, protože jsou hezky chlupatý a taky kočičku

– aby nikdo nekácel stromy, a aby když je musí pokácet, zasadil nové, aby příroda dobře žila

– aby si lidi rádi hráli se psem

– ať je Ježíšek hodně zdravej a veselej a na všechny hodnej

– aby se děda uzdravil a nemusel ležet v posteli

– aby dobře jezdily vlaky

– aby se Emě a všem dobře skákalo na trampolíně

– aby se měl můj kamarád, kterému zemřel tatínek, dobře, aby nebyl smutný, a hodně jsme si hráli

– aby se všem líbily Vánoce, to jsou narozeniny Ježíše, ať Ježíšek přijde

Za všechny z I. C  a FOTKY

Jana Barnová