Archív

Polární odpoledne ve školní družině

Dne 13. 1. proběhla ve školní družině akce POLÁRNÍ ODPOLEDNE. Samotný název napovídá, jakým směrem jsme se tohoto odpoledne vypravili za poznáním.

Povídání nás zaneslo do světa zvířat žijících v úseku polární oblasti Antarktidy (jižní oblast) a Arktidy (severní oblast). V těchto polárních oblastech se vyskytují zvířata, která žijí v extrémně těžkých klimatických podmínkách, kde teploty bodu mrazu dosahují až – 70°C, všude je sníh a ledovce. Eskymáci jsou součástí polárního světa, žijí ve svých obydlích tzv. iglú v Severní Americe a Grónsku.

Po společném povídání, čtení a prohlížení obrázků jsme si vytvořili náš polární svět. Měli jsme možnost pracovat s různými materiály a podařilo se nám zhotovit velmi povedená díla. Děti pracovaly s velkým nadšením a na závěr jsme si družinu společně vyzdobili. Na konci této akce jsme se rozcházeli s přáním, že by mohl napadnout sníh a my bychom si ho pěkně užili.

Lacinová Bohdana

Fotografie si můžete prohlédnout zde