Opět úspěšní matematici v soutěži Pythagoriáda

Jaro je období matematických soutěží. Začátkem dubna soutěžili žáci 5.-8. tříd v školním kole Pythagoriády. A opět se úspěšně prosadili někteří žáci. Žáci řešili 15 úloh s časovým limitem 60 minut.

kategorii 5. tříd skvěle bojovali i 4 žáci z 4. tříd. Nejlépe se umístili Šimon Trop(4.tř.) a Matouš Skripnik(5.tř.) s 13 body a dále byli ještě úspěšnými řešiteli Jan Nývlt a František Chloupek( oba 5. tř.) a Marie Zavadilová a Žofie Stará(obě 4. tř.). Dalšímu čtvrťákovi Matěji Knopovi utekla tato hranice jen o jediný bod. Všichni podali moc pěkné výkony!

kategorii 6. tříd byl pouze  jediný úspěšný řešitel Petr Gabriel.

kategorii 7. tříd jsme měli 3 úspěšné řešitele. Nejlepší byli Adéla Strejčková a Václav Matějka. A na stupíncích vítězů je doplnila Barbora Martinková.

kategorii 8. tříd řešili žáci nejtěžší úlohy a na limit úspěšného řešitele nedosáhl nikdo.

Uvidíme, koho vyberou do okresního kola 28.5. do Rudné. A budeme jim opět držet palce.

Děkujeme všem, kteří soutěžili a snažili se.

M. Maříková