Kampaň obyčejného hrdinství

Kampaně obyčejného hrdinství se zúčastnila celá Česká republika. Pod vedením mezinárodního programu Ekoškola proběhla celorepubliková akce zaměřena na chování lidí, kterým každý den můžou zlepšit náš svět.

Cílem bylo splnit jednu nebo více výzev, které Ekoškola vymyslela, a tak snížit náš dopad na klima a zkusit žít lépe, aby to nemělo takový dopad na naši Zemi. V ČR se kampaně zúčastnilo 79 škol a dohromady 8900 lidí.

Ze školy ZŠ Řevnice se zúčastnilo 32 lidí. Na výběr bylo ze 7 výzev. Šetři vodu při čistění zubů, Zasaď rostlinu, Buď venku, Staň se šetrným spotřebitelem, Minimalizuj odpad, Využívej EKO dopravu, Jez zdravě a ekologicky. Například naše škola zasadila 53 rostlin a ušetřila 3,7 van vody.

Všichni zúčastnění z celé republiky ušetřili 707 plných van vody, zasadili tolik rostlin a stromů, že by to pokrylo 14,5 tenisových kurtů.

Do příštího ročníku si přejeme více zapojených dětí a jejich rodin.

Rozálie Mihalíková 6.B