Archív

Hrátky pro předškoláky

Ve středu 8. června se v naší škole odehrál den ve znamení hrátek pro předškoláky a děti z přípravného ročníku. Budoucí prvňáčci si prohlédli školní zahradu, ale hlavně na ně čekala spousta zábavných i poučných úkolů, které pro své mladší kamarády připravili žáci a žákyně 1. A pod vedením své učitelky.  Děti si mohly například vyzkoušet, jak jsou na tom s vytrvalostí. Jedním z úkolů byl totiž běh kolem školy.  Sotva jsme se stačili vydýchat, a už tu byla Bosá stezka. Tady bylo potřeba projít naboso stezkou, na které se střídaly různé povrchy. Copak po písku, nebo po hladkých oblázcích, to se šlo snadno, ale přejít po borových šiškách, to už chtělo pořádný kus odvahy!  V další z hrátek potrápily děti svoji paměť. Na stromech ve školní zahradě jsme pro ně rozvěsili různé obrázky a jejich úkolem bylo si jich co nejvíce zapamatovat. I tenhle úkol ale předškoláci zvládli.  Dalším z úkolů byly Jednotažky, tedy úkol k procvičení motoriky. Tady si dítě vybralo z několika obrázků a mělo ho 10x obtáhnout jedním tahem. Podobným úkolem bylo i Moje jméno – děti si obtáhly své předtištěné jméno a potom si ho zkusily samy napsat.  Kdo si chtěl odpočinout od čtení a psaní, vyzkoušel si další sportovní disciplínu, kterou bylo kopání míčem na branku. Šlo nám to opravdu skvěle, je dokonce možné, že se mezi našimi předškoláky ukrývají budoucí hvězdy fotbalového nebe.  V jiné hrátce si předškoláci mohli vyzkoušet svoji představivost. Tady měli za úkol postavit z barevných kostek hrad podle přiloženého plánu.  Nechyběly ani jiné sportovní disciplíny – zapotili jsme si při běhu přes překážky a vyzkoušeli jsme si i srážení kuželek.  Odložili jsme kulečníkovou kouli a už tady bylo počítání různých prvků – kostek, fazolí a podobně. Další ukázkou tvořivé dovednosti bylo skládání dílků rozstříhaných pohledů.  Hrátky na školní zahradě se všem líbily. Fotky

Michaela Sklenářová