Hrajeme si se zvuky

Ve školní družině proběhl v několika etapách vzdělávací program ,,HRAJEME SI SE ZVUKY“ pod vedením pana učitele Pavla Stolína. Žáci se dozvěděli mnoho nových informací v oboru hudby a to konkrétně v oblasti hudebních nástrojů. Názorně viděli, jak jednotlivé nástroje vypadají a zní. Posluchači se dozvěděli, že např. Indické harmonium je klasický hudební nástroj k doprovodu zpěvu a je příbuzný k akordeonu. Looper ( smyčkovač ) opakuje hudební fráze.  Xaphon patří do skupiny   dechových nástrojů  připomínající klarinet a saxofon, Brumle je eskymácký hudební nástroj, na který se hraje ústy. Velmi nás překvapila informace, že již před 100 lety byl sestrojen ruským vědcem první elektrický hudební nástroj a podle jeho příjmení byl pojmenován ,, Theremin “. Dětem se ukázka i povídání o hudebních nástrojích moc líbila!! Děkujeme panu učiteli Pavlu Stolínovi, že jsme  v jeho společnosti strávili velmi poučné a příjemné odpoledne. Fotky zde.

Bohdana Lacinová