Exkurze do Škodovky v Mladé Boleslavi

10. listopadu navštívili žáci devátých a osmých tříd prestižní firmu našeho průmyslu Škoda Auto v Mladé Boleslavi.

Exkurze byla sestavena ze dvou částí – z návštěvy muzea Škodovky a následně z prohlídky výrobních provozů včetně montážní linky. Obě části exkurze byly doplněny zajímavým výkladem průvodkyně.

Ve Škoda muzeu jsme měli možnost prohlédnout si vystavenou galerii vozů, které Škoda za celou svou dlouhou historii vyprodukovala včetně malosériových i závodních vozů.

V rámci návštěvy výrobního závodu jsme měli možnost navštívit dva provozy-lisovnu a montážní halu, kde přes 60% práce dělají pouze roboti. Na výrobní lince Škoda Oktavia jsme si prohlédli, jak se auta kompletují, než sjedou z této linky hotové.

Exkurze přispěla nejen k rozšíření znalostí žáků, ale u některých třeba i k usnadnění rozhodnutí o budoucím povolání.