O škole

Počátky školství v Řevnicích jsou poněkud spletité a mnohá fakta nelze přesně doložit.Vycházet můžeme ze dvou dostupných pramenů o nejstarších dějinách řevnické školy. Prvním z nich je školní kronika a druhým obecní kronika z minulého století.

Podle vyprávění nejstarších řevnických občanů bývala škola v domě č.p. 10, později pak v domě č.p. 54 a to až do května roku 1822. Tehdy byla zahájena stavba nové školní budovy na náměstí. Tato škola sloužila dětem plných 62 let. Dětí však přibývalo, a žáci se do staré budovy nevešli. V roce 1884 nastal tedy pro řevnické školství další zlom. Byla zahájena výuka v nově otevřené obecné škole (č.p. 64). Jednání o zřízení této školy se vedla od roku 1878 a do základního kamene byly vloženy tehdejší mince, některé české noviny a pamětní listina vztahující se k budově. Ve 30. letech minulého století žilo v Řevnicích kolem 3000 obyvatel a kapacita školy opět přestávala stačit. Obec začala jednat o stavbě nové budovy pro měšťanskou školu podle projektu architekta Milana Babušky. Její základní kámen byl položen 23. června 1934 a v prosinci 1935 se ve škole začalo vyučovat. Během historie řevnické školy byly pro její potřeby využívány další budovy – budova fary č.p.20, budova č.p. 64 na náměstí, budova č.p. 27, 4.P. 676 v Mníšecké ulici.

V současné době se vyučuje ve třech budovách- v ul. Revoluční, kde má své zázemí 1. stupeň a družina, na nám. Jiřího z Poděbrad, kde jsou dvě čtvrté třídy a v ul. Školní, kde se učí 2. stupeň a jsou zde kanceláře školy. Je již také dokončena dlouhoočekávaná přístavba školy, která navazuje na budovu 2. stupně a která je těsně před kolaudací. Žáci se v ní zabydlí už v září 2016.

Jana Tučková, Eva Hanykýřová a Simona Škaloudová