Olympiáda 2. stupně

Fotografie našich olympioniků si můžete prohlédnout zde

28.6.2018

SEZNAM POTŘEB PRO 1. ROČNÍK

DOSTANOU DĚTI VE  ŠKOLE

 •  stírací tabulka A4    
 • 1 x tužka grafitová trojhranná č. 2                            
 • papírové hodiny A4           
 • vodovky (12 barev) + kelímek na vodu s bezpečnostním uzávěrem       
 • štětce: plochý silný, kulatý silnější                                     
 • modelovací deska A3
 • modelovací hmota 100g              
 • lepidlo malé                                                  
 • barevné papíry A4 (20 listů)

 

DOSTANOU DĚTI OD SPOLEČNOSTI BOVYS

 • fixy 6 ks, pero Tornádo, pastelky obyčejné 6ks

 

OPATŘÍ RODIČE

 • školní taška
 • penál
 • 2x fixa stírací – černá
 • ořezávátko + guma
 • nůžky s kulatou špičkou
 • tužka trojhranná č. 1
 • blok nelinkovaný A4 do lavice
 • 2 balíky papírových kapesníčků
 • čísla 0 - 20  
 • desky na čísla
 • 100 euro fólií              
 • krabice na výtvarné potřeby
 • voskovky   
 • tuhé lepidlo velké                    
 • temperové barvy
 • křídy umělecké (prašné)
 • paleta na barvy
 • zástěra (velké triko) na výtvarnou výchovu
 • hadřík na otírání štětce
 • špejle
 • přezůvky
 • cvičební úbor – v batůžku (ne igelitová taška): tričko, tepláky, mikina, obuv na ven i do tělocvičny
 • švihadlo, tenisový míček

 

 VYBAVENÍ PENÁLU

 • 1x fixa stírací, ořezávátko + guma, dřevěné pastelky základní barvy, nůžky s kulatou špičkou, malé lepidlo, malé krátké pravítko, tužka č. 1 a č. 2.

 

27.6.2018

Školní výlet 4.B

Naše třída 4. B  se vydala na tři dny do CHKO Křivoklátsko, abychom poznali zdejší faunu a flóru. Během poznávání jsme hráli hru Cestujeme časem, při které jsme se dostali v IC keltské kultury v Nižboře mezi Kelty do pravěku a mohli jsme si vyzkoušet jejich dovednosti - kovotepectví, zpracování vlny, mletí obilí a výrobu pšeničných placek. Ty jsme pak i po upečení mohli sníst.

 Dále jsme si v místě našeho ubytování, na chatě Emilovně, zahráli na středověk. Obdivovali jsme okolní přírodu, spali v síni, jedli v krčmě, uspořádali rytířský turnaj a prokázali svou nebojácnost a rytířské chování. Za to vše jsme získávali pražské groše, které jsme pak utratili u středověkého kupce. Na závěr našeho výletu jsme se přesunuli na Křivoklát a navštívili místní inf. centrum, Areál dětských her Křivoklát  a hrad. 

Petra Flemrová

25.6.2018

Letní akademie 2018

25.6.2018

Rozdělení 1. tříd

Rozdělení žáků prvních ročníků pro šk. rok 2018/2019 podle registračních čísel naleznete zde

22.6.2018

Inf. schůzka budoucích prvňáků

Informační schůzka budoucích prvňáčků se uskuteční 21.6.2018 v 17 hodin v Revoluční ulici ve třídě 2.A

14.6.2018

Poslův mlýn - 2.AB

Ahoj,

 

moc všechny zdravíme z rekreačního střediska Poslův Mlýn, který se nachází kousek od hradu Bezděz - viz foto. Je tady skvěle. Počasí nám také přeje, strava je výborná. Hry nás baví. Co více si od školy v přírodě můžeme přát.

14.6.2018

Školní jídelna - provoz 29.6.

V pátek 29. 6. 2018 budou všem žákům odhlášeny obědy. Pokud bude mít někdo o oběd zájem,  musí si ho přihlásit nejpozději 27. 6. 2018. (e-jídelníček, e-mail: jidelna@zsrevnice.cz, TF 257 721 653 –záznamník)

Obědy žákům se tento den budou vydávat od 11:30 do 13:00.

 

Děkujeme a přejeme pěkné prázdniny

13.6.2018

Preventivní aktivity

V rámci prevence proběhly na naší škole poslední z preventivních akcí. Žáci 8. tříd besedovali na téma Přátelství, láska… a tak trochu sex. Deváťáci si popovídali o nebezpečí ze strany různých sekt. Věříme, že žáci své poznatky třeba jednou využijí, aby se nedostali do problematické situace.

M.Maříková

4.6.2018

Úspěchy našich žáků

Úspěšná reprezentace naší školy

Dne 29.5. vyrazili 4 žáci naší školy na okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda do Rudné. Páťáci si vedli ve velké konkurenci skvěle a oba se stali úspěšnými řešiteli! Dále nás v kategorii 6.tříd reprezentovala 1 žákyně a obsadila 6.-7.místo. V kategorii 8. tříd náš zástupce  vybojoval  skvělé 2. místo a stal se také úspěšným řešitelem! Gratulujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy.

M.Maříková

Velký úspěch orientačních běžců

V květnu se skupina orientačních běžců z řevnického kroužku orientačního běhu Fenri zúčastnila krajského přeboru škol v orientačním běhu. Vedli si skvěle a společně letos vybojovali 1. místo! Už vloni zabojovali a byli druzí. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

M.Maříková

4.6.2018

Školní turnaj v ping-pongu

Školní turnaj v ping-pongu se 24.5. vydařil. Zúčastnilo se (a tedy také hrálo) 17 hráčů vyřazovacím způsobem. 

První místo získal Šimon Knýbel, který kromě toho byl při vyhlašování vítězů vyznamenán také jako nejproduktivnější hráč, který se zúčastnil téměř všech okresních turnajů během sezóny.
Druhé místo obsadila skvělým výkonem Veronika Haňkovská, třetí byl Honza Primák, čtvrtý Vojta Šimůnek. 
Celé odpoledne proběhlo v přátelském byť bojovném duchu. 
Vítězové obdrželi krásné poháry a diplomy, všichni zúčastnění si pochutnali na množství dobrůtek. 
Rodinní příslušníci viděli, že děti udělaly za rok pilného tréninku velký pokrok. 
Děkujeme panu řediteli, který nám přišel fandit a přinesl s paní Šplíchalovou dvě plné krabice dobrot. 
Děkujeme všem divákům za dokreslení úžasné atmosféry tohoto odpoledne, 
Už teď se těšíme na školní turnaj v roce 2019! Fotky naleznete zde
Eva Řezníčková - trenérka

2.6.2018

Ztráty a nálezy

Na Hlavním nádraží jsou uloženy ztracené klíče s čipem z naší školy. 
http://www.eztraty.cz/founds/claim/32918

25.5.2018

Anglie

Před odjezdem to byl náš poslední poznávací den, který se odehrával v Londýně, a vydařil se jako všechny dny předešlé. Celý zájezd nám utekl jako všechny školní zájezdy a domů si vezeme spoustu zážitků a radostných okamžiků. Ale domů se, myslím, nikomu nechce. Teď už něco k našemu poslednímu dni. 
Autobus jsme opustili na kraji Londýna, kde jsme nastoupili do velmi složitě značeného metra. Tower of London byla naše první zastávka z naplánované trasy. Zde se nacházejí anglické korunovační klenoty. Dostali jsme zde možnost prohlédnout si okolí Toweru na vlastní pěst. Na druhou hodinu odpolední jsme měli zarezervovanou návštěvu mrakodrapu Sky Garden. Na vrcholu této megalomanské budovy jsme si vychutnali dechberoucí pohled na Londýn. Po mrakodrapu Sky Garden na nás čekalo další překvapení - loď, která nás po Temži dopravila až ke Greenwich. Na večeři jsme si došli do tamního bistra a následně jsme dostali možnost nakoupit si jídlo a pití na zpáteční cestu. K večeru jsme se vydali k nultému poledníku, kde jsme mohli jednou nohou stát na západní polokouli a druhou nohou na východní polokouli. Londýn je opravdu město plné zajímavostí. Fotky zde
 
Ondra a Zdeňka

 

 

Zprávy z Anglie - den čtvrtý

Ahoj, posíláme poslední fotky, zítra už bude jen smska. Děti k fotkám napsaly výborný text, ale potíže s technikou nám neumožnily ho připojit. Tak snad to půjde v neděli z domova. Jen upozorní, že další postřehy z Anglie budou až po návratu. Fotky zde
Díky Bohunka a Terka

 

 

 

Zprávy z Anglie - den třetí

Ahoj všichni, posíláme hlášení z Anglie. Vše je v pořádku, děti jsou v rodinách spokojené, program probíhá podle plánu. Takže jsme dnes dojeli na poloostrov Anglesey, s velkou dávkou štěstí a řidičského umění jsme projeli přes historický, ale poněkud úzký Menai bridge. Prohlédli jsme si hrad Beaumaris a na Puffin Island na nás čekala skupina tuleňů, přesně jak bylo domluveno. Při závěrečné procházce přírodní rezervace South Stack se nikdo nezřítil z útesu. Všechny děti jsou moc hodné a šíří dobré jméno naší školy za hranicemi. Všechny pozdravujeme, Bohunka a Tereza

Fotky zde

Ahoj všichni v Řevnicích, tady všechno v pohodě, děti se ubytovaly, všechny rodiny vypadaly sympaticky. Víc toho dneska nenapíšu, jsme s Terkou hodně utahaný. Ta fotka v noci je z trajektu, loď houpala jen nepatrně a nikdo nezvracel. Druhá fotka je před katedrálou v Cambridge. Kromě katedrály jsme si prohledli centrum se známou King' s college, Fitzwilliam muzeum a nakoupili v Přijatou. Počasí je výborné a má má být hezky až do konce pobytu.

Fotky zde

 

 

 

 

 

23.5.2018

Setkání s panem Ing. Františkem Šedivým

Dne 18.5. jsme měli možnost setkat se s výjimečnou osobností, panem Ing. Františkem Šedivým, místopředsedou Konfederace politických vězňů, předsedou Klubu Dr. Milady Horákové, členem mezinárodního sdružení spisovatelů  Pen club, nositelem Řádu T.G. Masaryka a čestným občanem města Řevnice. Dozvěděli jsme se o jeho školních letech a studiu na reálce během protektorátu Čechy a  Morava  a o jeho statečném odboji proti totalitnímu režimu , který násilně převzal moc v únoru 1948. Za tuto činnost byl pan Fr. Šedivý odsouzen na 12 let těžkého vězení. Byl vězněn na Mírově, pracoval v uranových dolech v Jáchymově a  dále v  Bytízi a Vojně v Příbrami. Jsem rádi, že jsme mohli osobně poznat člověka, který se nebál říct nahlas své názory v době, kdy za ně byli lidé posíláni na smrt. Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat za zajímavé a poučné vyprávění , které je velmi aktuální i v současné době.

                                                                                                                             Žáci  IX.B

 

19.5.2018

Ping - pong

Dne 24.5.2018 sehrají děti z kroužku ping-pongu školní turnaj. 
Začínáme v sále Liďáku ve 13 hodin. Zveme vedení školy, rodinné příslušníky, příznivce ping-pongu a také případné nové zájemce, které bychom rádi přivítali v novém školním roce. Přijďte se podívat, zafandit a užít si skvělých sportovních výkonů.
Těšíme se na turnaj a na vaši hojnou návštěvu Eva Řezníčková, trenérka

17.5.2018

Poťouchlá sváča i v Revoluční ulici

Máme pro Vás skvělou zprávu, 
od 21. května začne v naší škole fungovat nabídka dopoledních svačinek i v budově v Revoluční ulici. Prosím podívejte se na stránky http://www.potouchlasvaca.cz a zvažte, jestli by pro vás taková nabídka byla zajímavá. Svačinky si objednávají sami rodiče (nebo děti, pokud je obdaříte důvěrou). Podle objednávky pak jsou svačinky doručeny přímo do školy v době velké přestávky mezi 9:35 a 9:55. Svačinky bude rozdávat paní asistentka a děti si je budou vyzvedávat na určeném místě (bude upřesněno).

15.5.2018

Poděkování

V sobotu 12. 5. se konala na školní zahradě v Revoluční ulici jarní brigáda. Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným rodičům, žákům a zaměstnancům školy, kteří tentokrát přišli v opravdu hojném počtu, takže nám po práci zbylo ještě dost času na opečení buřtů a zábavnou chvilku v podobě soutěží k oslavě Dne rodin.

Děkujeme. ZŠ Řevnice

14.5.2018

Divadlo Gong - 2.C

V polovině měsíce dubna se vypravila třída 2. C do pražského divadla Gong na představení Devatero pohádek. Děti cestovaly vlakem do Libně. Odtud pokračovaly pěšky rušnou Českomoravskou ulicí. Vzpomínali jsme na klid a čerstvý vzduch, který v Řevnicích zatím stále máme. Cestou jsme luštili dlouhý název pro Drahobejlovu ulici. Jakpak asi takový název vznikl? Třeba bude někdy takové zamyšlení tématem budoucí slohové práce. V divadle nás mile přivítali a za pár chvil už jsme seděli na modrých sklápěcích sedačkách. Při představení jsme drželi palce poštákovi, který se snažil doručit zamilované psaní bez adresy. Procestoval kvůli tomu celý svět. Na své pouti potkal na smrt nemocného čaroděje i princeznu Zubejdu, kterou léčil chlebem s tvarohem.  Celé pásmo doprovázely pěkné písničky a díky promítaným kulisám nám putování po divadelních cestách necestách opravdu rychle ubíhalo. V nabídce divadla Gong je několik dalších pěkných představení pro malé i velké děti.

Práce žáků naleznete zde

Marcela Mourečková

27.4.2018

Družina v době ředitelského volna

Vážení rodiče,

ve dnech 30.4. a 7.5. 2018 je pro nedostatek přihlášených dětí zrušen provoz školní družiny. Omlouváme se za případné komplikace.

25.4.2018

Přijatí žáci - 2018/2019

Vážení rodiče,

v odkazu naleznete seznam dětí přijatých do prvních tříd ZŠ Řevnice pro školní rok 2018/2019 dle registračních čísel. Dovolujeme si vás zároveň touto cestou požádat o potvrzení,  zda skutečně vaše dítě v září nastoupí ke vzdělávání do naší školy. Tato informace nám velmi usnadní sestavení jednotlivých tříd a plánování příštího školního roku. Zasílejte na kancelar@zsrevnice.cz

Děkujeme za pochopení a přejeme krásné jarní dny.

                                               vedení školy

 

seznam přijatých žáků naleznete zde:

 

25.4.2018

Stránky

Partneři