Podzimní světýlka

  Listopad patří mezi měsíce, kdy lidé vnímají posunutí letního času na zimní, kdy se nám den zkracuje a převládá tma. Začíná být sychravo, mokro a nevlídno. Nikomu se zbytečně nechce nikam chodit a nic náročného dělat. Člověk by rád vlezl pod deku, koukal do teplých barev plápolajících plamínků v krbu a nebo si pro pohodovou atmosféru zapálil svíčku. A tak nás v družině napadlo, že bychom si mohli zpříjemnit tyto nevlídné chvíle výrobou PODZIMNÍCH SVĚTÝLEK a rozzářit si naše temné večery se svými blízkými. Hned po prázdninovém volnu jsme uskutečnili tuto akci. V každém oddělení probíhala výroba lucerniček s podzimní tématikou, které děti s nadšením zhotovily. Opět se mohli účastnit i rodiče a někteří z nich opravdu přišli, dokonce i v doprovodu dalších svých ratolestí. Na závěr tohoto příjemného setkání přinesla pí. Nývltová čerstvě upečený jablkový štrúdl, po kterém se jen zaprášilo. Děti si odnášely lucerničky domů se slibem, že si je večer rozsvítí.  

Děkuji všem za skvělou atmosféru. Fotografie naleznete zde                                                     

                                                                                                                           

                                                                                                                                             B. Lacinová

6.11.2018

Sběr papíru 19.-22.11.2018


V termínu 19. 11 . - 22. 11. 2018 (pondělí až čtvrtek) proběhne sběr papíru. Zvážené balíky nebo krabice papíru můžete nosit přímo do kontejneru umístěného pod jídelnou. 
Děkujeme

5.11.2018

Svátky podzimu

V týdnu 22.10. až 25.10. jsme se na hodinách Aj2 ve třetích a čtvrtých třídách věnovali oslavám a svátkům podzimu, děti představovaly své projekty o Halloweenu, vyprávěly strašidelné příběhy a učili jsme se "strašidelná" slovíčka. Moc jsme si to užili a zařádili si 

Fotky zde

26.10.2018

Školní zpravodaj

Školní zpravodaj září - říjen naleznete zde

26.10.2018

100 let republiky

Vážení a milí i my slavíme 100 let republiky a dovolujeme si Vás pozvat, slavte s námi.

 

24.10.2018

Halloween v družině

  Dne 15.10. proběhlo ve školní družině „Halloweenské tvoření“, kterého se mohli účastnit i rodiče. Přišly dvě maminky a bývalý žáček družinky, který přišel podpořit svého mladšího sourozence.

Děti se dozvěděly odkud tento svátek pochází, jaké se dodržují zvyky a kreativně se zapojily do výroby výzdoby na toto téma. Celková atmosféra byla kouzelná, ale současně i trochu strašidelná a to díky zhotoveným výtvorům mumie, netopýrů, pavouků. Na druhou stranu ponuré prostředí rozzářily veselé dýně a radost dětí z povedených výtvorů. Děkujeme všem za účast.     

Fotografie zde

23.10.2018

Tonda obal na cestách

Ve čtvrtek 18. 10. se žáci 1. – 4. ročníků zúčastnili besedy společnosti EKO – KOM  Tonda obal na cestách. Během jedné vyučovací hodiny si žáci zopakovali smysl třídění odpadu, způsob třídění, vyzkoušeli si sami vytřídit různé druhy odpadu a zjistili, na co se recyklovaný materiál využívá. Žáci byli např. překvapeni, že na výplň zimní bundy se využívá recyklát z plastových lahví. Starší žáci ze čtvrtých ročníků se seznámili s fungováním recyklační linky. Fotky zde

23.10.2018

Fotbalové branky od Kalamáře

Rádi bychom vyjádřili velké poděkování spolku Řevnický kalamář za zakoupení fotbalových branek. Po brankách kluci toužili od první třídy, protože každou velkou přestávku hrají venku fotbal. Kalamář pomohl jejich sen splnit. Kluci se vyjádřili, že to je úplně jiný pocit, hrát s brankami. Prý odpadají dohady, jestli to byl ještě gól, nemusí potom lovit míč v křoví a zároveň, že radost ze vstřelené branky v síti je mnohem větší, protože je nezpochybnitelná. J

KALAMÁŘI, DĚKUJEME!!!!! 

Fotky zde

 

21.10.2018

Řevnice před sto lety

Ve třídě 3.B jsme začátkem října uspořádali setkání s pamětníkem, dr. Jindřichem Königem, který je členem letopisecké komise a napsal několik knih o historii našeho města. Přinesl nám ukázat svoji poslední knihu „Řevnice v roce 1918“.

 

Vyprávěli jsme si o historii Řevnic, prohlíželi staré fotografie. Velmi se nám líbilo, jak vypadalo náměstí na kresbě Ing. Weisse, kterou nakreslil jako malý. Taky nás zaujal příběh o „první letecké poště“ a nevšední žádosti o ruku, která se snesla z nebe spolu s kyticí, o založení školy s asistencí policie. Děti si připravily otázky, a tak se dozvídaly i to, jak si hrály a čím se bavily děti, když nebyly mobily a počítače. Samuel chtěl vědět, zda tu hasiči byli již před sto lety, Elišku zajímalo založení Lesního divadla, Julii zase jak se v Berounce dřív učily děti plavat a kolik tu bylo plováren.

 

Beseda se moc vydařila, děti potom nadšeně vyprávěly doma rodičům, co si zapamatovaly. Některé si psaly zápis již během vyprávění a někdo zase maloval. Následně jsme pracovali také s uvedenou brožurou a obrázky i poznámky si udělali všichni. Jsme moc vděční panu Königovi, že si na nás udělal čas a vyprávěl nám a také, že sbírá materiál o událostech v našem městě, a tak ho uchoval pro nás i další generace.

 

Fotografie z besedy zde

 

21.10.2018

Helloweenské dýně z 6.A

Fotografie naleznete zde

17.10.2018

Školní Olympiáda

 Ve středu 19. září proběhla na zahraně hlavní budovy ve Školní ulici Olympiáda 1. stupně. Zúčastnily se jí 2. až 5. ročníky. Asi si říkáte, jak to, že se Olympiáda konala na začátku školního roku a ne na konci. Minulý rok nám bohužel nevyšlo počasí, takže jsme rozhodli, že se o Olympiádu neochudíme a uděláme si ji začátkem září, kdy se ještě opakuje staré učivo a ještě je pěkné počasí na sportování venku.

Tentokrát nám předpověď počasí přála a bylo skvělé počasí na sport. Ráno sice ještě trochu mraky zlobily, ale časem se vyčasilo a sluníčko krásně slunilo. Jako vždy jsme začali slavnostním ceremoniálem, který zahájil pan ředitel povzbudivým proslovem.  Poté následovalo zapálení olympijského ohně a přinesení vlajky s olympijskou symbolikou – pěti barevnými vzájemně propojeným kruhy. Následně jsme si zazpívali naši olympijskou hymnu a pronesli jsme slavnostní sliby.

Nic už nebránilo tomu, abychom začali sportovat. Po důležitém rozehřátí se třídy rozešly na  jednotlivá stanoviště. Již tradičně jich bylo pět – hod medicinbalem, běh přes překážky a běh na 50 metrů, hod kritetovým míčkem a skok do dálky. Všechny sportovní výkony se zaznamenávaly a vzájemně se porovnávaly ve dvou kategoriích. I přes velkou účast žactva – okolo 200 dětí, se akci podařilo velmi dobře organizačně zvládnout, za což patří velký dík všem zúčastněným pedagogům a speciální dík patří organizátorce celé akce paní učitelce Mgr. Ludmile Chroustové. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v nadšené atmosféře skandujících žáků, kteří tak dávali najevo svůj obdiv a respekt k zvítězivším spolužákům. Celou Olympiádu zakončila závěrečná hymna. Už nyní se těšíme na červen, kdy následuje další ročník této krásné akce. Fotky zde

                                                                         Za olympijský organizátorský tým   

                                                                                                                           Pipi Dlouhá punčocha

11.10.2018

Bezpečné místo - omez. provozu

11.10.2018

Sportovní soutěže AŠSK ČR

   V září jsme se zúčastnili přespolního běhu v Dobřichovicích. Družstvo dívek ani chlapců nedosáhlo na pohárové umístění, ale v soutěži jednotlivců jsme získali bronzové medaile. V kategorii dívek Barbora Kahánková a v kategorii chlapců Ondřej Tomek vybojovali v silné konkurenci (66 dívek, 77 chlapců) výborné třetí místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 Minifotbal, který se konal 4.10. v Rudné úspěšný nebyl. Družstvo chlapců ze sedmých tříd posílené o Terku Janichovou z 9. třídy, podlehlo družstvům složeným ze starších chlapců a nepostoupilo ze skupiny. Všichni se moc snažili, ale váhový a výškový deficit byl značný. Fotky zde

V.Hrochová

9.10.2018

Bruslení 6.A

Fotky z bruslení naleznete zde

6.10.2018

Návrat osmáků z adaptačního pobytu

POZOR, POZOR, důležité hlášení !!!
Cestou domů z adaptačního kurzu 8.tříd se nám porouchal autobus. Všichni jsme v pořádku, ale čekáme na náhradní. Ve 12:30 by měl být přistaven, očekávaný návrat cca ve 14:30 hod. 
Budeme Vás průběžně informovat. Vaši osmáci :-)
 
5.10.2018

Kroužek stolního tenisu

3.10.2018

Hledáme posily do našeho EKOTÝMU - přidejte se, má to smysl

V našem školním Ekotýmu máme ještě volná místa pro nové členy.

 Zveme všechny spolužáky se zájmem o naši školu a její vliv na životní prostředí k pravidelnému setkávání jedenkrát za 14 dní.

2. schůzka Ekotýmu se bude konat v pondělí 15. 10. od 13.55 do 14.40 ve třídě 5. C (nová přístavba 1. patro). Více informací naleznete na webových stránkách školy – Kroužky.

Převzetí a následné vrácení dětí do ŠD zajištěno.

                                                                                                          Těšíme se na Vás.

 

Případné zájemce prosíme kontaktovat paní učitelku Flemrovou mailem – flemrova@zsrevnice.cz.

1.10.2018

Burza dětského oblečení ve ŠJ

Podmínky prodeje naleznete zde a formulář zde

  • Dne 13.10.2018 Burza dětského oblečení, sport. vybavení a hraček, informační plakát naleznete zde
1.10.2018

Bezplatné semináře pro rodiče

Bližší informace naleznete zde

26.9.2018

Stolní tenis - stop stav

Kroužek stolního tenisu ukočil příjem nových členů. Je zcela naplněn.

24.9.2018

Stránky

Partneři