Bezpečné místo - aktuálně

BM je zdarma, ale třeba něco přinést - kdo má nepotřebné vodovky, fixy, pastelky, barevné papiry,  hry, přečtené časopisy, knihy a kdo má možnost přinést papír na kopírování

Program a provoz naleznete zde

Fotografie z BM zde

17.9.2017

Oznámení školní jídelny

Z důvodu nedodání potřebných surovin bude v pondělí 18.9.2017 a v úterý 19.9.2017 prohozeno menu jídelníčku.

Prosíme o pozornost při objednávkách.

 

                                       Děkujeme za pochopení.

15.9.2017

Soutěž v pojídání krupicové kaše

Milý strávníci našeho časopisu a vážení čtenáři naší jídelny,

možná jste postřehli, když jste místo na tabuli koukali z okna vaší učebny, že i letos se v naší krásné a útulné jídelně konal již druhý ročník oblíbené soutěže „Pojídání krupicové kaše bez použití rukou a nohou.“ Díky trochu neohrabané organizaci organizátorů, kteří organizovali tento závod, nám bohužel vypadlo první kolo ve 12 hodin. Ale naštěstí se štěstěna přiklonila na stranu tohoto téměř již olympijského sportu a druhé kolo už probíhalo bez nejmenších potíží. Jelikož počet soutěžících vyplňujících čekání na začátek akce čítal celkem jedno odvážné děvče, nezbývalo, než verbovat zdatné borce přímo na kolbišti, tudíž v jídelně. Snad díky lákavé ceně pro vítěze neodolalo celkem 7 dalším mlsounů a tak nás bylo celkem, jako v tom filmu, celkem 8 statečných.

   Nervozita před startem byla značná. Někteří závodníci si před výkonem museli dát rozcvičku v podobě rýžových kopečků, jiní prováděli strečink jazyka a další prostě jen odhadovali soupeře nenápadným pokukováním po jejich tělesných proporcích probíraje si v mysli taktiku vyblizování talíře. Konečně nastala chvíle, kdy závodníci zasedli za svůj talíř krupicové kaše, dali ruce za záda a nedočkavě čekali na startovní pokyn. Ten přišel záhy a borci se s vehemencí zabořili do svých nemalých porcí. Za halasného povzbuzování svých spolužáků si drali cestu krupičkou. Některým se vlivem horké kaše začalo kouřit z uší, jiní nedbali zacpaných nosů a orosených řas. Bylo zajímavé sledovat   různé techniky, které závodící žáci zvolili. Jistě si mnozí připomněli své útlé mládí, z kterého čerpali inspiraci. Nejlépe se s plným talířem krupky vyrovnal žák Jan Nývlt, kterému srdečně blahopřejeme. Kromě nezbytného diplomu za 1. místo, získal i energeticky hodnotnou věcnou cenu - pytlík dětské krupičky. Může ji využít pro další tréning na příští klání nebo jen tak si s přáteli nezávodně zablízat.   Ostatní závodníci ale také nesmutnili. Všichni byli rádi, že dokončili závod, a že si ho tak krásně užili.

   Již nyní se těšíme na další, již třetí ročník, který na sebe nenechá jistě dlouho čekat. Fotky z akce zde

                                                                                              Za organizační tým,  P.Stolín

12.9.2017

Provoz Bezpečného místa

Podrobnosti naleznete zde

10.9.2017

Kroužek Dramaťáček

Nově:

  • Dramaťáček, info zde

a aktualizace zájmových kroužků

10.9.2017

Dodávka na 37. týden a výsledek hlasování

Dobrý den,

už se nemůžeme dočkat, až Vás v tomto školním roce poprvé navštívíme se závozem Ovoce a zeleniny do škol. Na uvítanou jsme se rozhodli, že Vám ihned dodáme to ovoce, které jste si sami zvolili hlasováním.
 

Na plné čáře zvítězila nektarinka s téměř polovinou všech hlasů. Celkem jste nám zaslali 584 hlasů, za které Vám velmi děkujeme.
 
Zároveň připomínáme, že závozy započnou pondělím 11. září.

S přátelským pozdravem

Ing. Kateřina Rodová

koordinátorka školních projektů
tel.: 724 993 714

 

8.9.2017

Hravě a zdravě

V sobotu 2. 9. se na řevnickém náměstí konal festival Hravě a zdravě. Mezi velké množstvím prezentujících se organizací, spolků a obchodníků zabývající se zdravým životním stylem se zařadila i ZŠ Řevnice.

Kolemjdoucí se mohli v našem stánku seznámit s prezentací Fabiánovi naučné stezky, hravou formou si vyzkoušet své vědomosti z oblasti přírody a z matematiky Hejného. Dále měli možnost prohlédnout si některé učebnice, které ve výuce používáme a zažít na vlastní kůži ukázku výuky  kroužku ruského a německé jazyka.  Za splnění úkolu ovšem neobdrželi jedničky, ale výborné zdravé sušenky napečené v naší školní jídelně.

Zde uvádíme recepty na zmíněné sušenky:

Mrkvová buchta:

3 vejce

250 g mouč.cukr

300 g pol. mouka

400 g jemně nastrouhaná mrkev

150 ml oleje

100 ml vody

1 vanilkový cukr

1 prášek do pečiva

1 lžička citr.kůry

Ovesné sušenky:

4 vejce

2 hrnky pol. mouky

2 hrnky cukru¨

2 hrnky ovesných vloček

1 hrnek kokosu

1 hrnek rozinek

1 hrnek drcených oříšků

1 lžíce sezamu

2 lžíce medu

1 Hera

1 vanilkový cukr

1 prášek do pečiva

8.9.2017

Kroužek stolního tenisu

Kroužek stolního tenisu zahajuje svou činnost 5.10.2017. Noví zájemci přijdou ve 13 hodin do velkého sálu Lidového domu, pokročilí a závodníci ve 13:30 hodin. Prostě hned po vyučování. Vše ostatní doladíme na místě.

Eva Řezníčková

7.9.2017

Mléko do škol

Jednou za 14 dní, vždy v lichý čtvrtek bude dodávka neochuceného Mléka do škol , viz níže : 
 
 
  • Dodávky budeme realizovat jednou za 14 dní (mimo svátky, prázdniny apod.)
  • Z důvodu snížení limitu ze strany SZIF bude dodávka obsahovat 1 ks neochuceného mléčného výrobku na žáka, počátkem listopadu Vás budeme informovat o případném rozšíření.
  • Mléko budeme dodávat v originálním balení, z důvodu náročnosti distribuce a celkového zaběhnutí tohoto nového projektu jej nebudeme rozdělovat po třídách. Pro další školní rok již nyní připravujeme zlepšení servisu.
  • V prvních měsících budeme dodávat neochucené mléko z mlékáren Hlinsko a Opočno. Mléko je trvanlivé a je možné jej skladovat při pokojové teplotě – nebude tedy nijak náročné na Vaši počáteční distribuci po škole. O případném rozšíření sortimentu Vás budeme v průběhu školního roku informovat.

Ovoce a zelenina do škol, závozový den bude středa, začíná se 13.září.

Novinkou je, že dodávka bude pro celou školu, tzn. 1 i 2 stupeň.
7.9.2017

Aktualizace odkazů

Byl aktualizován odkaz na zaměstnance školy, ŠVP a Školní řád

2.9.2017

Informace o ŠD dne 4.9. až 8.9. 2017 - nově

Informace naleznete zde

 

31.8.2017

Platba školní družiny

žák/pololetí/doprovod na oběd + péče odpoledne  1 500,- Kč

žák/pololetí/doprovod na oběd                                  500,- Kč

V případě sourozenců je sleva na každé další dítě 50% z poplatku.

 

Školní družina

Revoluční 901
252 30 Řevnice
Tel.: 226 200 565, 778 718 845

E-mail: lacinova@zsrevnice.cz

Číslo účtu školní družiny:
389197349/0800

Do zprávy pro příjemce uvést: platba za družinu 1. pololetí 2017/2018 + jméno dítěte

 

31.8.2017

Pozvání na festival

Vážení žáci, rodiče, přátelé školy.

Rádi bychom vás pozvali k našemu školnímu stánku na festivalu Hravě a zdravě, který se bude konat v sobotu 2. září na řevnickém náměstí. Kromě ukázky některých školních aktivit a ochutnávky zdravých sušenek z naší ŠJ se můžete seznámit s fotodokumentací postupného vzniku řevnické naučné stezky, která byla nazvána Fabiánova stezka a na které spolupracovala ZŠ Řevnice spolu s Mladým hlasem Řevnic a s místními odborníky od září roku 2015. Stezka by měla být veřejnosti zpřístupněna na podzim tohoto roku. V rámci úprav okolí školní budovy ve Školní ulici vznikne i zmenšený model této stezky doplněný o interaktivní část – Poznávání živé a neživé přírody Brd a blízkého okolí.

30.8.2017

Oznámení školní jídelny

V pondělí 4.9.2017 budou všem žákům odhlášeny obědy. Pokud bude mít někdo o oběd zájem,  musí si ho přihlásit nejpozději 1.9.2017. (e-jídelníček, e-mail: jidelna@zsrevnice.cz, TF 257 721 653 –záznamník)

Obědy žákům se tento den budou vydávat od 11:30 do 13:00. Odkaz na přihlášku ke stravování zde a info ke šk. jídelně zde.

Děkujeme.

28.8.2017

Údaje do ŽK rok 2017/2018

Údaje do ŽK rok 2017/2018 naleznete zde

17.8.2017

PRVŇÁČKŮV PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Informační leták naleznete zde a seznam pomůcek zde.

Informace pro prvňáčky a děti přípravné třídy

První den 4. 9. 2017 se prvňáčci sejdou i se svými rodiči a prarodiči nejpozději v 7: 55 na 1. stupni, kde je naše milé paní učitelky uvedou do zadní části školní zahrady.

Pan ředitel slavnostně přivítá naše školáčky a představí jim paní učitelky.

Pak se společně s paní učitelkami půjdou podívat do nové třídy, kde se dozvědí jak děti, tak rodiče nejdůležitější informace.

Děti přípravné třídy přejdou spolu s paní učitelkou do budovy v ulici Školní, kde se dozvědí nejdůležitější informace.

První týden školy je tak zvaný „zvykací“

V pondělí se seznámí s paní učitelkou, spolužáky a prohlédnou si třídu a dozví se, co si mají přinést na druhý den. V úterý se již začnou seznamovat, co je ve škole čeká, a ve škole budou dvě vyučovací hodiny od 7: 55 – 9: 35 hod.
Ve středu si přidáme další hodinu tj. od 7: 55 – 10: 40 hod. Posledním zvykacím dnem bude čtvrtek, kdy děti budou ve škole od 7: 55 – 11: 35 hod. Od pátku
8.9.2017 se děti budou učit podle rozvrhu, který dostanou od paní učitelek.

Do školy si vezmou aktovku, penál a přezuvky. Na další dny nezapomeňte dětem přibalit dobrou svačinku a pití.

 

První třídní schůzka pro rodiče prvňáčků a dětí přípravné třídy bude ve středu 6. 9. 2015 od 17: 00 hod. ve svých třídách.

16.8.2017

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Rozdělení žáků do 1. tříd a jejich třídní učitelky naleznete zde

16.8.2017

Kroužek logopedie

Přihlášku naleznete zde nebo v odkazu zájmové kroužky

1.7.2017

Akademie 2017

Fotografie a video, které setřídil a upravil Aleš Liber, naleznete zde.

 

28.6.2017

Školní výlet 3.BC

Náš školní výlet očima žáků a foto zde

Náš školní výlet - Amálka Svobodová

My, 3.C, jsme vyrazili na školní výlet do Stožce. Paní učitelky pro nás vymyslely spoustu pěkných aktivit. Měli jsme téma pašeráci. Hráli jsme hodně pašeráckých her. Ale nejvíc se mi líbila diskotéka, bojovka a ještě jsme jeli na raftech. Bylo to tam prostě úžasný. A taky jsme hodně chodili na výlety.

Náš školní výlet - František Chloupek

Na náš školní výlet jela 3.C a 3.B. Jeli jsme do obce Stožec a ubytovali jsme se v hotelu U Mauritzů. Přijeli jsme tam v pondělí 19.6. Ještě v ten den jsme stačili oběd a hráli jsme hru Lagory. V úterý jsme šli na celodenní výlet do Boubínského pralesa. Když jsme se vrátili, tak zbytek dne jsme měli volný. Ve středu jsme se vydali ke Stožecké kapli, když jsme šli zpátky, tak začalo pršet, tak jsme běželi do chaty. Odpoledne jsme šli na "Puštíkovu cestu" a zase začalo pršet, bohužel jsme ji celou nedokončili. Nemohli jsme mít stezku odvahy, tak jsme ji přendali na čtvrtek a večer jsme měli diskotéku. A ve čtvrtek jsme dokončili "Puštíkovu cestu". Odpoledne jsme sjížděli Vltavu na raftech a to byl největší zážitek. Večer jsme měli stezku odvahy. Moc se mi to líbilo, všecko se mi líbilo. Byla to nejlepší škola v přírodě.

Náš školní výlet - Adam Nahi

V pondělí (19.6.) jsme vyjeli na školní výlet na Šumavu do Stožce. V úterý jsme šli do krásného Boubínského pralesa, kde jsem si jako sběratel koupil turistickou známku. Šli jsme i na překrásnou Stožeckou kapli. Ten samý den (ve středu) měla být bojovka, ale bylo zlé počasí, místo toho byla diskotéka. Další den byly rafty, což bylo super. Potom byla super bojovka a poklad pašeráka Edy byl super také. Nejlepší školní výlet!

Školní výlet Stožec

 V pondělí jsme odjeli s 3. C na Šumavu. Po příjezdu jsme si vybalili a potom nám paní učitelky vysvětlily, že si celý týden budeme hrát na pašeráky. V pondělí jsme hráli ještě hru Lagori. V úterý jsme šli do Boubínského pralesa a šel s námi hodný pán, který nám o pralese povídal. Hráli jsme hru Klíště. Ve středu dopoledne jsme se vydali ke Stožecké kapli. Když jsme ke kapli šli, hráli jsme hru Bomba. Na zpáteční cestě jsme hráli Lesní golf. Odpoledne jsme šli na Naučnou stezku Stožec. Ale potom začala velká bouřka a začaly padat velké kroupy. Večer pořád pršelo, takže jsme měli dvě hodiny diskotéku. Ve čtvrtek dopoledne jsme dodělávali naučnou stezku a odpoledne jsme sjížděli Teplou Vltavu. V pátek ráno jsme hledali mapu k pokladu a pak jsme šli hledat i poklad, ale ještě před tím jsme si zabalili. Poklad jsme našli, ale autobus nám měl přijet v jednu hodinu a přijel nám až ve čtyři hodiny. Domů jsme přijeli v půl sedmé.

 Johana Šváchová, 3.B

Školní výlet Stožec

 V pondělí jsme přijeli do Stožce a začali si vybalovat. Pak jsme šli na oběd a paní učitelky nám řekly, že tam budou pašeráci. Úterý začalo hezky, po snídani jsme jeli do Boubínského pralesa. Šel s námi pan průvodce (strážce CHKO Šumava). Všude  ve studánkách i potůčcích byla pitná voda. Bylo horko. Ve středu jsme šli  hned po snídani na Stožeckou kapli, pak na oběd. Po obědě jsme šli do informačního centra a na naučnou stezku. Uprostřed stezky nás chytl déšť, bouřka a kroupy. Schovali jsme se do altánku a čekali, až to ustane. Když jsme se vrátili, byla večeře, po večeři jsme si šli do baru namalovat tričko a potom byla diskotéka. Ve čtvrtek jsme šli dokončit Naučnou stezku Stožec. Hned po obědě jsme vyrazili na rafty. Když se všichni vrátili, opekli jsme si buřty a byla bojovka. V pátek jsme se začínali balit na odjezd. Šli jsme najít poklad a v pokladu byli spinnery – super!!! Potom jsme dobalovali, ale autobus nejel, tak jsme čekali. Nakonec přijel a jeli jsme domů.

Julie Martinková, 3.B

Školní výlet Stožec

V pondělí přijela 3. B a 3. C  na Šumavu do Stožce. Vybalili jsme si  a pak jsme se dozvěděli, že nás celý týden bude provázet pašerák Eda. Zahráli jsme si hru na pašeráky a celníky. Za celý týden jsme hráli tyto hry: Lagori, Ptáčky, Klíště, Pašeráky a Strážného anděla. V úterý jsme jeli do Boubínského pralesa. Ve středu jsme byli u Stožecké kaple. Odpoledne jsme šli na Naučnou stezku Stožec a na pátém stanovišti jsme zmokli. Tak jsme se s promáčenými botami vrátili. Vykoupali jsme se a navečeřeli. A pak byla DISKOTÉKA! Když skončila, šli jsme spát. Čtvrtek byl pro mě nejlepší, protože se mi splnil sen. Jeli jsme RAFTY! Náš raft byl pomalý, ostatní odjeli, protože by jim ujel vlak. Čekali jsme půl hodiny na pána, který nás měl odvézt do hotelu. Mezitím jsme měli kofolu a chipsy. Pak jsme přijeli domů a měli jsme bojovku. V pátek jsme odjeli, ale o dvě hodiny později, protože byly zácpy. Než jsme odjeli, hledali jsme mapu a poklad a NAŠLI JSME!!!   ŠUMAVA JE NEJ.

Carmen Iraheta, 3.B

27.6.2017

Stránky

Partneři